Kadınlar daha uzun yaşıyor! - Medikal Malzeme, Tıbbi Cihaz, MedikalblogMedikal Malzeme, Tıbbi Cihaz, Medikalblog

Anasayfa Diger Konular Kadınlar daha uzun yaşıyor!

 • Kadınlar daha uzun yaşıyor!
  Uzmanlar kadınların erkeklere oranla strese daha dayanıklı oldukları
  için uzun ömürlü yaşadıklarını savundu.
  Malatya İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü
  Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, “Kadınların erkeklere oranla strese daha dayanıklı oldukları,
  bunun sonucunda da daha uzun bir ömre sahip olup,
  bazı hastalıklara daha az yakalanıp, hastalıktan daha çabuk kurtuldukları bilinmektedir” dedi.
  İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü
  Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, kadın ve stres konusunda yaptığı açıklamada,
  “Stres faktörü insanların sağlığı üzerinde ciddi problem oluşturuyor ve
  bir çok hastalığa sebep oluyor. Kadınlar mı strese daha dayanıklı yoksa erkekler mi? sorusu geliyor aklımıza. Yurtdışı yayınlanan bir makalemiz de bunu bilimsel olarak doğruladı. Beden Eğitimi Spor yüksek Okulu ile benim ortaklaşa yaptığım bir çalışmada; bulgularımız bizi oldukça şaşırttı.
  Yaşam Süresini Uzatıyor
  Erkekler darılmasın ama kadınlar strese biyokimyasal yani stres belirteçleri açısından daha dayanıklı çıktı. Aslında kadınların çalışma standartları düşüldüğünde gerçekten doğru olabileceğini düşünebiliriz. Çünkü kadın işyerinde, tarlada, evde iyi bir anne-eş rolü için (istisnalar olabileceği gibi) genelde kendini hep çok çalışmak zorunda hisseden güçlü bir varlıktır.
  Bunun da demek ki faydaları varmış. Çünkü çok çalışmakla stresi bertaraf ederek, yaşam süresini de tabi ki sağlıklı olmak üzere uzattığı bilinmektedir. Yaşam süresini uzatan bir başka sebepte kalori kısıtlaması, yani diyet (sağlıklı beslenmek kaydıyla) ve spor. Bizim çalışmamızda da; Kadınlara ve Erkeklere şiddetli-yorucu egzersiz yaptırıp stres paremetreleriyle karşılaştırdığımızda kadınların daha yüksek koruyuculuğa sahip olduğunu gördük. Böylece, eğer çalışma imkanı varsa eve ekonomik anlamda destek oluyor olmakla da
  aileyi de stresten az yada çok uzak tutmuş oluyor” dedi.
  Kadınlar Neden Erkeklerden Daha Uzun Yaşar? 
  Çoğu toplumda kadınların ortalama ömrü erkeklerden yaklaşık 10 yıl daha fazladır. Bu gerçek gelişmiş batı toplumları için de geçerlidir. Genel olarak toplumsal yaşamda yükün erkeklerde olması, erkeklerin daha stresli bir hayat yaşaması gibi nedenler açıklayıcı olarak kabul edilmektedir. Ancak pek çok hayvan türünde de dişiler erkeklere göre daha uzun yaşamaktadır. Ortalama ömrü iki yıl civarında olan deney sıçanlarında dişiler yaklaşık 5 ay daha uzun süre yaşamaktadırlar.

  Araştırmalar neredeyse tüm memelilerde dişilerin erkeklerden
  ortalama %10 daha uzun yaşadıklarını göstermektedir.
  Bu konuda son ortaya çıkan veriler ibreyi dişilik hormonu olarak kabul edilen “östrojen”e döndürmüştür. Yaşlanma ve ortalama ömrün en önemli belirleyicileri şimdilik vücutta biriken “oksitleyici” maddeler bir başka deyişle “oksijen radikalleri” olarak kabul edilmektedir. Deney hayvanlarında yapılan araştırmalar, dişilerin bu “oksitleyici” maddeleri daha az ürettiği, dahası bu zararlı maddeleri ortadan kaldıran “oksitlenme önleyici” antioksidanları doğal olarak daha çok ürettiklerini göstermiştir. İki cins arasındaki bu farklılık temel olarak “östrojen”e bağlıdır. Östrojen kanda çok az miktarda bulunur ve bu hali ile güçlü bir antioksidan değildir. Ancak hücreleri uyardığında bir takım kimyasal reaksiyonlarla antioksidan enzimlerin miktarlarını artırır ve
  dişilerin hücreleri “oksitleyici” madde hasarından daha güçlü korunur.
  Erkekler bu mekanizmadan mahrumdur. Erkeklik hormonu testosteronun
  bu kadar etkin bir koruyuculuğa sahip değildir.
  Başka çalışmalar östrojene benzer bitkisel kimyasalların da aynı koruyucu etkiyi deney hayvanları üzerinde gösterdiğini tespit etmiştir.
  Östrojene benzer en önemli kimyasal maddelerden bir tanesi soyada bol miktarda bulunmaktadır. Genistein adı verilen ve soya kaynaklı olan bu östrojen benzeri maddenin de deney hayvanlarının ömrünü uzattığı gösterilmiştir.

  kadinlar-daha-fazla-yasar

  İletişim:
  Medikal Blok Medikal
  Medikal Kozmetik Tekstil İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
  Adres : Osmanağa Mah Rıhtım Cad. Reşit Efendi Sok No : 45 /A
  Kadıköy – İSTANBUL
  İletişim : 0216 405 28 28 – 0216 405 28 29 – 0216 349 80 80
  Fax : 0216 405 28 30
  Mobil : 0532 377 93 07 – 0530 286 53 43
  Mail : omronmedikal.net@gmail.com
  www.medikalblog.net

  Medikal Blog Whatsap Medikal Blog Whatsap

  Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir.
  Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir.
  Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır.
  Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

  Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, “Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur”. İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.

  Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

  Bize Yazın

 Medical ürünler iletişim
mersin escort