Plaza hastalığı - Medikal Malzeme, Tıbbi Cihaz, MedikalblogMedikal Malzeme, Tıbbi Cihaz, Medikalblog

Anasayfa Hastalıklar Plaza hastalığı

 • Plaza hastalığına dikkat!
  Plazalar, 21. yüzyılın hastalığını da beraberinde getirdi.
  Uzmanlar, sayıları hızla artan yüksek binalarda çalışanları uyarıyor.
  Sayıları hızla artan yüksek binalar sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor.
  Gökdelenlerde çalışanlar en çok gerilim tipi baş ağrıları ve migren den şikâyetçi.
  Yüksek katlı binalar, çalışanlara sağladıkları konfor, kaynakların ekonomik kullanımı, daha fazla insanı
  bir arada çalıştırma imkanı gibi olumlu katkılarının dışında birçok sağlık sorununu da beraberinde getiriyor.
  Klimalardan kaynaklanan enfeksiyonlar, üst solunum yolu sorunlarının dışında gökdelenlerde çalışanların en çok yakındıkları sağlık sorunlarının başında gerilim tipi baş ağrıları ve migren var.
  Acıbadem Levent Tıp Merkezi Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Serdar Dağ,
  gökdelenlerde çalışan kişilerin yüzde 60-70’nin baş ağrısı şikayeti bulunduğunu, bunun da çoğunun gerilim tipi baş ağrısı ve migren olduğunu belirtiyor.
  İş dünyasının stresiyle gerilim tipi baş ağrıları çok fazla insanda görülüyor ancak iş stresinin etkilediği
  bir diğer hasta grubu da migreni olanlar.
  Migren baş ağrıları içinde en çok rastlanılan türü oluşturuyor.
  Migrenin beyin damarlarını ilgilendiren bir tip baş ağrısı olduğunu belirten Doç. Dr. Serdar Dağ, migren ağrısının özellikle genç kızlarda daha fazla görüldüğünü, kişinin annesinde migren varsa, kızında da
  ortaya çıkabildiği bilgisini veriyor. “Migren erkeklerde daha nadir
  bir şekilde ortaya çıkıyor, bunun nedeninin hormonal olduğu düşünülüyor. Migrenle beraber, hastada mide bulantısı, çarpıntı, kusma, görme bozukluğu gibi belirtiler olabiliyor” diyen Dağ, migrenin hemen hemen her durumda gerilim baş ağrısıyla birlikte ortaya çıktığını vurguluyor.
  Depresyon varsa ağrı 3 – 4 kat artıyor
  Gerilim tip baş ağrısının psikolojik olup olmadığı en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. “Eski yıllarda veremin tedavisi olmadığı için birçok insan bu hastalıktan hayatını kaybetmişti.
  Dolayısıyla sinir sistemi hastalığının tanısı ve tedavisi olmadığı için basit depresyona yakalanan insanlara, kendisine ve çevresine zarar vermemesi için uyuşturucu özelliği olan ilaçlar veriliyordu” diyen Doç. Dr. Serdar Dağ, son 15-20 yıldır depresyonun sinir sistemini idare eden sinirin biyokimyasının
  değişikliğinden kaynaklandığı anlaşıldığı için ilaçlarla tedavi edilebildiğinin ispatlandığını söylüyor. Dağ, soğukta kalan bir insan nasıl grip olabilirse yoğun iş stresinin de insanın sinir sisteminin biyokimyasını bozduğunu, kişi takıntılıysa takıntısını artırdığını, sinirliyse daha da sinirli olduğunu vurguluyor.
  Depresyonda sinir sisteminin çalışması etkilendiği için vücuttaki arızaların iki – üç kat fazla algılandığını, dolayısıyla depresyonu olan insanlarda baş ağrısı da görüldüğünü belirten Dağ, “Migreni olanlarda ise baş ağrısı 3-4 kat fazla hissediliyor.
  Bu nedenle kronik geçmeyen baş ağrısının tedavisinde anti depresan kullanmak şart” diyor.
  “Mutlaka tedavi olmak gerekiyor”
  Doç. Dr. Serdar Dağ:
  Depresyon psikolojik bir sorun gibi algılansa da sinir sisteminin gribidir ve tedavisi şart. Önemli olan bu gribi zatürreye çevirmemek, kronik, tedavisi zor bir hale sokmamak.
  Ayrıca migren tipi baş ağrısında günümüzde tedaviden oldukça başarılı sonuçlar alınıyor. Örneğin botoks enjeksiyonu tedavisi migreni tamamen ortadan kaldırıyor. Herkese uygulanabiliyor.
  Migren tipi baş ağrısında baştaki kasları uyaran sinirlerin uyarısıyla kaslarda aşırı kasılma ve spazm oluyor, hastada zonklayıcı şekilde baş ağrısı görülüyor. Başın arka kısmına, şakak kısmına, ön kısmına ve göz etrafına yapılan botoks kaslardaki spazmı önleyip ağrıları ortadan kaldırıyor.
  İlaca cevap vermeyen vakalarda botoks enjeksiyon tedavisinin başarısı daha da fazla oluyor.

  plaza-hastaligi

   

  Medikal Blog Whatsap Medikal Blog Whatsap

  Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir.
  Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir.
  Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır.
  Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

  Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, “Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur”. İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.

  Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

  Bize Yazın

 Medical ürünler iletişim