Van’da ‘anne oteli’ - Medikal Malzeme, Tıbbi Cihaz, MedikalblogMedikal Malzeme, Tıbbi Cihaz, Medikalblog

Anasayfa Diger Konular Van’da ‘anne oteli’

 • Van’da Hamileler için hastane içerisinde ‘anne oteli’

  Van’da yolu kar nedeniyle kapalı bulunan köylerde yaşayan doğumu yaklaşan anne adayları,
  sağlık ekipleri tarafından evlerinden alınarak, Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bünyesinde oluşturulan “Anne Otelinde” ağırlanıyor.

  Anne Oteli’yle ilgili bilgi veren Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Şahin Kılınçer, kış aylarında Van ve ilçelerine bağlı yerleşim birimlerinde yaşayan vatandaşlara hizmet veren 40 yatak kapasiteli otelde, yolları kar nedeniyle kapanan köylerdeki anne adaylarının misafir edildiğini belirtti.

  Özellikle kış aylarında doğumlarına bir hafta kala sağlık ekipleri tarafından evlerinden alınan hastalara, doğum sırasında erken müdahale etmek için böyle bir yöntem kullanıldığını vurgulayan Uzm. Dr. Kılınçer, doğum hastalarına 5 yıldızlı otel konforunda en iyi hizmeti sunmak için çalıştıklarını ifade etti.

  ÜÇ ÖĞÜN ÜCRETSİZ YEMEK
  Yeni Doğan Ünitesi ve Anne Otelinin 6 oda, 40 yatak, 56 kuvöz kapasitesiyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin en büyük birimi olduğunu dile getiren Kılınçer, şu anda 20 anne ve anne adayının otelden yararlandığını bildirdi.

  Galoşlarla girilen ve hijyene büyük önem verilen oteldeki tüm odalarda tuvalet ve banyo bulunduğunu anlatan Kılınçer, hastalara üç öğün ücretsiz yemek verdiklerini kaydetti.

  Kılınçer, doğumdan sonra sağlık durumu iyi olan anne ve bebekleri taburcu ettiklerini, tedavi gerektiren durumlarda ise herhangi bir ücret talep etmeksizin hastaların bakımına devam edildiğini sözlerine ekledi.

  HASTALAR MEMNUN
  Anne Otelinde kalan hastalar da ağır kış koşullarında köy yollarının ulaşıma kapanması nedeniyle önceden hastaneye getirildiklerini belirterek, doktor ve hastane personelinin kendileriyle yakından ilgilendiğini söyledi.

  Evlerinden daha rahat bir ortamda misafir edildiklerini ve hem kendileriyle hem de bebeklerle yakından ilgilenildiğini vurgulayan hastalar, ilgilere teşekkür etti.

  VALİ ÇAKACAK
  Vali Özdemir Çakacak ise Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde
  bulunan 40 yataklı otelin, doğumu yaklaşan anne adaylarına en iyi şekilde hizmet verdiğini bildirdi.

  Hastaların zorlu kış şartlarında daha zor durumla karşılaşmaması için anne otelde ağırlandığını belirten Çakacak, şu bilgileri verdi:
  “Sağlık ekiplerimiz evlere gittiğinde, bazı hastalar önceden gelmek istemiyor. Bu nedenle bizim de hastalara ulaşmamız zor oluyor. Bu konuda sadece merkezdeki hastanemize değil, aynı zamanda tüm ilçe hastanelerimize talimat verdik. Doğumu yaklaşan anne adayları bu hastanelerimizde misafir ediliyor. Vatandaşlardan ricamız, hastalarını doğum yaklaşmadan önce hastanelerimize göndermesidir ki yollar kapandığında zor durumda kalmayalım.”

  vanda_kar_dogum

  İletişim:
  Medikal Blok Medikal
  Medikal Kozmetik Tekstil İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
  Adres : Osmanağa Mah Rıhtım Cad. Reşit Efendi Sok No : 45 /A
  Kadıköy – İSTANBUL
  İletişim : 0216 405 28 28 – 0216 405 28 29 – 0216 349 80 80
  Fax : 0216 405 28 30
  Mobil : 0532 377 93 07 – 0530 286 53 43
  Mail : omronmedikal.net@gmail.com
  www.medikalblog.net

  Medikal Blog Whatsap Medikal Blog Whatsap

  Ürün stoklarımızda mevcut olup, firmamıza uğrayarak ürünü tedarik edebilirsiniz, adres belirtirseniz ürün adresinize gün içinde kargoya verilir.
  Ürünlerimiz Fotoğraflarda Görüldüğü gibi %100 Orjinal, UBB Barkodlu,Faturalı ve 1. Kalitedir.
  Firmamızdan talep etmiş olduğunuz ürünler Aras kargo olarak gönderimi yapılır.
  Kargo Paket gizliliği vardır. Kargo Paketinde kesinlikle iletişim bilginiz dışında farklı bir açıklama bulunmaz. Satışta olan ürünlerimizin %95 stoklarımızda mevcut olup, Mağaza ürünleri olduğu için ürün kalmaması durumunda size bilgi verilecektir. Olası stok problemleri için şimdiden anlayışınıza teşekkür ederiz. iade ve değişim için bizimle iletişime geçin. İade kriteri ambalajı bozulmamış ve tekrar satılabilir durumda olmalıdır.

  Sağlık Bakanlığı 15.05.2014 tarihli 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği doğrultusunda, “Medikal Ürünlerin internet aracılığı ile satışı durdurulmuştur”. İnternet sitemizde bulunan ve tanıtımını yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı, bayisi olduğumuz ve yetkilendirilmiş olduğumuz firmaların ve Türkiye distribütörlerinin, ürünlerinin satışına firmamızın mağazasında devam etmektedir. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için; Sağlık Bakanlığı ve Tıbbi Cihaz Kurumu izni ile yetkili, Sorumlu müdür, Satış ve Tanıtım Elemanlarımız; soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim bilgilerinden, sizlere yardımcı olacaktır.

  Anlayışınızdan ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

  Bize Yazın

 Medical ürünler iletişim
mersin escort